צור קשר עם איתמר

דר איתמר צור הוטרינר של הווטרינרים

.

 

רשמים מהפגישה שלי עם ד"ר איתמר צור

 

ד"ר איתמר צור וטרינר

נכתב ע"י אילן שוורץ , 05.05.2020

 

מעל 24 שנים עוסק ד"ר איתמר צור במקצוע הווטרינריה שהוא כל כך אוהב, כל כך הרבה זמן עבר מאז אותו ניתוח ראשון שעשה הי שם בשנת 1996 ועדיין רואים בעיניו את הניצוץ והתשוקה למקצוע ובקולו מרגישים את הרצון העז לעזור לכל מי שרק פונה ואין זה משנה אם מדובר במקרה קל, ניתוח מסובך או במקרי חירום בשעות הקטנות של הלילה.

 

כשהווטרינר צריך ווטרינר מומחה

 

אנו יושבים אצלו בקליניקה הביתית לכוס תה וכל מספר דקות נכנסת שיחה אשר קוטעת את השיחה שלנו, להפתעתי הרבה מרבית המתקשרים הם וטרינרים בעצמם, אני שואל את איתמר מה הקטע הזה שמדברים איתך וטרינרים שהם בעצם המתחרים שלך למקצוע, מה, הם לא "מבינים את העבודה", איתמר מחייך ומסביר לי שלמקרים מורכבים דרוש מומחה והם לא מתחרים אלא קולגות שמתייעצים וגם מזמינים אותי לבצע ניתוחים מורכבים אצלם במרפאה, אל תשכח שמדובר כאן בענייני חיים, בעלי החיות אוהבים אותם לא פחות מאשר אנחנו אוהבים את המשפחה שלנו ואני מתייחס לכל בעל חיים בדיוק כאילו אני מטפל בבן אדם.

 

וטרינר 24/7

 

אחרי שכבר הסתחררתי מכמות הטלפונים שהגיעו בחצי שעה האחרונה ובזמן שאיתמר עצר כדי לבחון צילום רנטגן של קיבת סוס שנחתה לו הרגע במייל, אני זורק באוויר משפט קצת חצוף, איתמר, ממש אין לך חיים, כל היום אתה סביב העבודה, ביום שבת הצלת כלב, ביום שישי יצאת לנתח חתול בצפון הארץ ועכשיו השעה כבר 20:15 ואתה כאילו נמצא באמצע היום....


איתמר שוב מחייך אליי ואומר שזו ממש לא עבודה, מה יכול להיות יותר טוב בחיים מאשר כשעושים את מה שאוהבים, האמת אני חושב שהוא צודק.

 

למה נתת כזו הנחה גדולה?

 

יצאנו ברכב לקנות משהו לאכול והפעם אני נאלץ לשמוע את השיחות בדיבורית הרכב, אני כבר מתחיל לפתח מיגרנה ואיתמר רענן כאילו עכשיו השעה 9:00 בבוקר והוא לוקח לגימה מהקפה ושומע מוסיקה קלאסית, על הקו בעלים של כלב רועה גרמני שצריך לעבור ניתוח ברגל, במהלך השיחה הוא מספר שכבר היה אצל 2 וטרינרים והציעו לו מחירים סביב ה 12,000 ₪ ושואל את איתמר האם אפשר לעשות משהו במחיר, איתמר עונה שאפשר יהיה לעשות את הניתוח ב 9,000 ₪ ובסיום השיחה אני שואל אותו למה הוא עשה הנחה כזו גדולה...? לי מבחינה שיווקית זה נראה לא אמין כאילו אתה בעל מקצוע פחות טוב מאחרים וזה ירתיע מלנתח אצלך,  אילן, זה ניתוח שעשיתי אותו אלפי פעמים, אין שום סיבה שבעולם לקחת סכום יותר גבוה, אני אף פעם לא לוקח משהו שאני חושב שלא מגיע לי, אני משתדל לעזור ולא לעסוק במכירות.

 

ניתוח חתול

 

האם עדיין יש דברים שמפתיעים אותך במקצוע?

 

 

בהחלט כן, ישנו מקרה מאוד נדיר שאותו גם פרסמתי בספרות המקצועית, הצלחתי להחזיר חתול עם עמוד שדרה שבור ללכת על רגליו, עשיתי גם את הניתוח הראשון בישראל להשתלה של מפרק אגן מלאכותי בחתול ובזמנו זה נראה כאילו משהו בלתי אפשרי שנלקח מעולם אחר, אני מאוד אוהב אתגרים אך היום עם התקדמות הטכנולוגיה והניסיון שצברתי רוב הדברים נראים לי די פשוטים.

 

מקרה בכלב עם צליעה קשה 

 

קבלו במחיאות כפיים סוערות את פיצה מספר ימים לאחר הורדת התחבושות

 

 

קצת אודות 

 

ד"ר איתמר צור וטרינר מומחה לכירורגיה וטרינרית משנת 1996, בין הצלחותיו נמנים ניתוחים מסובכים באירופה ובארץ. בעבורו טיפול בבעלי חיים הוא סוג של שליחות וכאשר הוא לא נמצא במרפאתו הביתית בהר אדר הוא מבקר בבתי חולים וטרינרים, מרפאות פרטיות ובבתי הלקוחות ברחבי הארץ.

 

בנוסף ד"ר איתמר צור מרצה מבוקש בכנסים בינלאומיים בנושאי וטרינריה ומעביר הדרכות מקצועיות לוטרינרים ברחבי העולם. ד"ר איתמר הוא אחד מהמייסדים של המחלקה לכירורגיה וטרינרית שבבית הספר לוטרינריה באונברסיטה העברית בירושלים, קמפוס רחובות.

 

בין שלל עיסוקיו הרבים הוא מומחה לטיפול בחיות מחמד וסוסים ומנתח בהתנדבות חיות רחוב פגועות אשר הגיעו לאגודת צער בעלי חיים בירושלים.

 

תעודות ורזומה ( "מתוך האתר הראשי ד"ר איתמר צור" )

 

1975-1979: אוניברסיטת לונדון; תואר ראשון, Bachelor of Science, בביולוגיה וכימיה. סיום בהצטיינות יתרה. First Class Honours

1980-1985: ביה”ס לרפואה וטרינרית, אוניברסיטת בריסטול, אנגליה.

1986:DVM, דוקטור לרפואה וטרינרית, במדינת פלורידה, ארה”ב.

1988-1992:Residency בכירורגיה ווטרינרית, ביה”ס לרפואה וטרינרית ע”ש קורט, האוניברסיטה העברית.

1995:תואר מומחה לכירורגיה וטרינרית, משרד החקלאות. ניסיון והצלחות מקצועיות

כיום נותן שרות כירורגי למרפאות וטרינריות ברחבי הארץ.הראשון שהחל בהשתלת מפרקי אגן מלאכותיים בכלבים בארץ. בסוף 2009 השתיל את מפרק האגן הראשון לחתולים בארץ. מוסמך בהשתלת מפרקי מרפק בכלבים, מפרק אגן ללא צמנט, השתלת מפרקי ברך בכלבים, ניתוחי בירכיים בשיטות חדישות (גיד צולב קרוע) וניתוחים למחלות אגן מולדות (Hip Dysplasia) בשיטת ה Triple Pelvic Osteotomy. כמו כן עוסק בנוירו כירורגיה, הכוללת ייצוב ותיקון שברים בעמוד השדרה, פריצות דיסק ומחלות נירולוגיות מולדות.עורך קורסים ומעביר הדרכה מעשית כל שנה בבית חולים וטרינרי בהמבורג, לוטרינרים מכל רחבי גרמניה.

 

שירותי מרפאת הוטרינריה

 

 ניתוחים מורכבים - ניתוחי אורטופדיה כגון שברי אגן ומפרק, שברים בעמוד השידרה, פריצת דיסק, פגמים נוירו כירורגיים מולדים, החלפת מפרק אגן ועוד.

 

 שיקום לאחר תאונת דרכים.

 

 הסרת גידולים - הסרת גידול במוח, בית החזה וטיפולים תומכים לאחר הניתוח בעזרת שמן קנאביס.

 

 השתלת עור - למקרים של חוסר בעור כתוצאה מתאונה או לאחר ניתוח מורכב.

 

 ניתוחי לסת - חיך רח, פתיחת נחיריים ועוד..

 

 התאמת פרוטזות לאחר קטיעות גפיים - שיקום לאחר תאונת דרכים.

 

  פנסיון - פנסיון הכולל רופא צמוד, מתאים לאנשים שטסים לחו"ל או כאלה שצץ להם עיסוק המחייב להשאיר את הכלב או החתול ללא השגחה.

 

 24/7 במקרי חירום - טיפולי חירום מסביב לשעון, אישפוז במרפאה הביתית הכוללת רופא צמוד, חשוב להבהיר כי אין מצב של נטישת החולה בכלוב או סגירת המרפאה...

 

 חיסון - חיסונים ובדיקות שגרתיות לבעלי חיים הם טיפול מונע מאוד חשוב.

 

 וטרינר לסוסים - שירות וטרינריה מקיף לסוסים, התמחות בניתוח סוסים, ניתוחי חירום לאחר המלטה, ניתוחים לאחר פציעות, תיקון קרע ברקטום, ניתוחי סירוס, תיקון עיוות ברגלי סייחים, ניתוח לתיקון שאיפת אוויר ועוד....

 

 טיפולי שיניים - מגוון רחב של טיפולים לשיניים לכלבים וחתולים, ניקוי אבן שן, ליטוש שיניים, עקירות שיניים רגילות וכירורגיות.

 

כתובת ושעות הפעילות

 

__________________________

 

כתובת : הגיא 115, הר אדר , ירושלים

 

__________________________

 

יום א,ב  :    8:00 - 20:00

יום ג,ד,ה  : 9:00 - 20:00

ו :              8:00 - 16:00

ש :           בתיאום מראש

 

***  ביקורי בית בתיאום טלפוני מראש.