השתלות שיניים - מתייעצים, משווים וחוסכים

השתלות שיניים

מחפש השתלות שיניים ?

ברוכים הבאים לאתר שירות 10. כאן תוכלו לבצע השוואת מחירים ולקבל הצעות מחיר ממרפאות שיניים מובילים מכל חלקי הארץ.

השאירו את פרטיכם באתר ונציגי ייעוץ יחזרו אליכם בהקדם האפשרי עבור השתלות שיניים.

השתלות שיניים

בזמן האחרון ישנם פרסומים נרחבים באשר לאפשרויות הטיפול ע"י שתלים דנטאליים ע"י השתלות שיניים.

רצוי כי לפני שנפנה לטיפול מורכב מסוג זה נבין את עקרון הטיפול השתלת שיניים, סיכוי הצלחתו, הסיכונים הכרוכים לאחר השתלות שיניים, בעד ונגד הטיפול השתלות שיניים.

ניסינו לרכז עבורכם מספר שאלות שבהן נתקלים אנו במהלך העבודה היומיומית מצד המטופלים ב- השתלות שיניים. אנו מקווים כי מדריך השתלות שיניים זה יסייע לכם בטרם תבחרו לבצע השתלת שיניים.


מהם שתלים דנטאליים

שתל דנטאלי הוא תחליף מלאכותי לשורש השן.תפקידו להחליף את שורש השן אשר נעקרה (בעקבות עששת, מחלות חניכיים, שבר או כל סיבה אחרת),או לשמש אמצעי עזר לטיפול במקרים בהם קיים חוסר מולד של שן או שיניים טבעיות. צורת השתל ברוב המקרים היא כצורת בורג והוא עשוי מסגסוגת המבוססת על טיטניום. על ראש השתל שבמרכזו קיימת הברגה פנימית יוברג מבנה שעליו יורכב הכתר אשר יחליף את כותר השן.


יתרונות בביצוע השתלת שיניים

אסתטיקה-שתלים דנטאליים נותנים תחושה הדומה לשיניים הטבעיות. שתלים דנטאליים עוברים אינטגרציה לתוך מבנה העצם והחניכיים אשר מתרחשת לרוב לאחר הרכבת גשרים או תותבות נשלפות.

שימור שיניים בריאות-שתל בשן אחת ובניית כתר מעליו מונע את הצורך בהשחזת השיניים הסמוכות הבריאות ובטיפולי שורש לצורך הרכבת גשר.

איכות חיים-שתל מונע את הצורך בתותבות נשלפות הנשענות על החניכיים וגורמות לאי נוחות, כאבים, ספיגת עצם ומעניקות רק כ-40% בלבד מיעילות לעיסה רגילה.

ביצוע השתלת שיניים מאפשר בניית כתר או גשר קבוע וע"י כך ניתן להגיע ליעילות לעיסה הזהה לשיניים טבעיות.סיכויי הצלחה לאחר השתלות שיניים-שיעור ההצלחה בקליטת שתלים לשניים הוא גבוהה ועומד על כ 98% הצלחה.

לשתלים דנטלים יש יתרון על פני שחזורים על שיניים קיימות,היות ושתלים אינם רגישים לעששת דנטאלית.דווח בעבר כי עששת משנית הינה הסיבה המרכזית לכשל שחזורים.


השתלות שיניים לכולם

נדיר שבלתי אפשרי לבצע השתלות שיניים מסיבות רפואיות. הגיל של המטופל אינו מהווה תווית נגד השתלות שיניים, וגם מתרפאים מבוגרים מאד יכולים לעשות שתלי שיניים במיוחד מכיוון שבדרך כלל הם צריכים את זה הכי הרבה.

לעומת זאת, ישנם מצבים רפואיים שעלולים להעלות את הסיכון של קליטה לא תקינה של שתלי שיניים כמו סכרת, עישון, אוסטיאופורוזיס לא מטופלת כראוי.

בכל אופן, לפני השתלת שיניים, יתכן והרופא אשר שייך לחבורת מומחים ל- השתלות שיניים ימליץ קודם כל להתייעץ עם רופא משפחה או עם רופא שמטפל בהקשר למוגבלויות הרפואיות שלך.

שתלים דנטאליים הינם הצורה המודרנית המתקדמת ביותר ובעלת סיכויי הצלחה הגבוהים ביותר להשלמת חוסר שיניים.

 

שאל את עצמך

בדוק את עצמך האם אתה מועמד טוב לשיפור איכות החיים?

האם איבדת שן או יותר ורוצה אתה שיניים חלופיות מבלי לפגוע בשיניים הבריאות שנותרו בפיך?

האם נתקל אתה בבעיות בשימוש בגשר או בתותבות נשלפות, או אינך רוצה בתותבות?

האם אתה מתקשה בלעיסת המזון האהוב עליך וסבלת מכאבים או דלקות בשל שיניים תותבות?

האם אתה מודאג משינויים לרעה במבנה פניך ובהופעתך החיצונית (ספיגת עצם, קמטים)?

האם מצב פיך גורם לך להימנע מחיוך, דיבור,צחוק פרוע משוחרר, או השתעלות?

האם בריאותך הכללית תקינה ומוכן אתה להקפיד על הניקיון ועל בדיקות שיניים תקופתיות?


מי מבצע השתלות שיניים

כל רופא שיניים מורשה לבצע השתלות שיניים. יחד עם זאת מומלץ לבצעם אצל הפריודונט,יש לזכור, שתלים דנטאליים מחוברים באופן הדוק אל החניכיים ולעצם הלסת. הפריודונט הוא המומחה ב- השתלות שיניים ומטפל באזור זה של הפה ולכן הוא השותף המתאים ביותר לביצוע השתלת שיניים בפרט אצל מטופלים בעלי מחלת חניכיים.

רופא חניכיים (פריודונט) עובר התמחות של ארבע שנים נוספות על מנת להפוך למומחה להשתלות שיניים מעבר לרופא שיניים כללי, בהם הוא עובר הכשרה מיוחדת, מקצועית וארוכה מאוד בביצוע שתלים בפה.

יש לזכור שהתחזוקה הקפדנית חיונית לאחר ביצוע הטיפול וגם בתחום זה מרפאת הפריודונט הוא המקום המתאים ביותר.


הצלחת השתלות שיניים

ההצלחה הגבוהה של ניתוחי השתלת שיניים איננה עוד מוטלת בספק, ועד היום יצאו לאור מאות פרסומים מדעיים שהראו רמת הצלחה גבוהה ביותר (למעלה מ 95%) בהשתלת שתל בשיניים.

אבל כמו בכל טיפול רפואי, יש סיכון לכישלון של השתלות דנטאליות, אשר לשמחתנו הוא נמוך ביותר. במקרה ונכשלת פעולת השתלת שיניים, בדרך כלל ניתן לחזור עליה עם סיכויי הצלחה גבוהים.

יש לזכור כי שתלים בפה נכשלים יותר במעשנים ובאנשים עם מצבים בריאותיים לא מטופלים.עם הזמן , עלתה רמת הדרישה מרופאי שיניים ע"י הלקוחות להם צורך שתלים לשיניים, וישנה דרישה לפרוצדורות מורכבות יותר, בהם בעבר לא היינו מבצעים השתלות שיניים, למשל השתלת שיניים במקומות שבהם יש חוסר עצם רב.

עם דרישות אלו והשינויים במורכבות הטיפול פותחו טכניקות כירורגיות מיוחדות כמו גם סוגי שתלים חדשים אשר תרמו להצלחת הטיפול ולסיכויי כישלון נמוכים ביותר.

יש לזכור כי ככל שהטיפול בהשתלת שיניים מורכב יותר הוא דורש ידיים מיומנות יותר, ורמת הסיבוכים גבוהה מטיפול פשוט ולכן מומלץ לבצעם אצל מומחים להשתלות שיניים.


האבחון לפני השתלות שיניים

לפני שמחליטים לעשות השתלת שיניים יש להיבדק ע"י הרופא המנתח וע"י הרופא המשקם.

השתלים הם בעצם היסודות עבור הטיפול השיקומי, ומסיבה זאת חשוב מאוד שהרופא המשקם יהיה כבר מעורב עוד בשלב התכנוני

הרופא צריך לקבוע מהם הקשיים הקיימים שקשורים למצב הפה, וכמו כן להעריך את טיפול שיקום הפה הרצוי לאותו מטופל.

אחרי קביעת טיפול שיקום הפה הרצוי, המנתח (מומחה כירורגית לסתות ופה או מומחה חניכיים) יכול לעשות תוכנית כירורגית להשתלת שיניים. אותו הצוות ילווה את המטופל לאורך התהליך כולו, כולל מעקב ממושך אחר השתלת שיניים.

הצוות המטפל ראשית יבחר את סוג שיקום הפה המועדף עליך ולאחר מכן יברר האם העדפותיך אפשריות ע"י בדיקת הממצאים הרנטגניים והקליניים שבפיך. ורק לאחר שייבחרו את האמצעי שיקום הסופי, לצורך בניית שיניים אפשר יהיה להתחיל בהשתלת השיניים.


צילומי רנטגן לפני השתלות שיניים

לפני שמבצעים השתלת שיניים יזדקק הצוות המטפל לתצלומי רנטגן כדי לסייע בתכנון השתלת שיניים. לפעמים, במקרים פשוטים, צילום שנעשה במרפאה בנוסף לבדיקה קלינית זה מספיק.

לעיתים יש צריך לעשות צילום פנוראמי וברוב המקרים צריך לעשות גם טומוגרפיה ממוחשבת (CT).


ניתוח השתלת שיניים

ניתוח השתלת שיניים מתבצע במרפאה רגילה, אך בתנאים הקרובים לחדר ניתוח סטרילי.

בניית שיניים הוא ניתוח הרגיש ביותר לזיהום וחשוב ביותר שהציוד, החומרים ואזור הניתוח יהיו סטריליים.

כשעה לפני השתלות שיניים נהוג ליטול כדורי נוגדי כאב ואנטיביוטיקה במינון גבוה ממש לפני שמתחילים בתהליך הכירורגי, על מנת למנוע כאב וזיהום.

לאחר מכן מבוצע אלחוש מקומי "להרדים" את אזור הניתוח. מקרים בהם זקוקים להרדמה כללית (השתלת שיניים ביום אחד) הופכים לנדירים יותר ויותר ,גם במקרים מורכבים יותר.המטופל מכוסה בכיסויים סטריליים ואזור הפה עובר חיטוי.

השתלת השתל הדנטלי כרוכה בניתוח באזור הטיפול.מטרת הניתוח היא לחשוף את אתר ההשתלה ע"י חתך בחניכיים והפשלתם, להכין קדח בעצם ולמקם בו את השתל לרוב ע"י הברגתו לקדח אשר הוכן. בסיום הפעולה מכסים את השתל ברקמת החניכיים, או שלחילופין מחברים אליו מבנה זמני (המבצבץ מעבר לחניכיים לחלל הפה).

הבחירה בין שתי האפשרויות תלויה במספר גורמים בהם סוג השתל (שתלים mis לדוגמא), תוכנית הטיפול ועוד.

מספר חודשים לאחר השתלת השתל ניתן להתחיל בטיפול השיקומי הכולל את חשיפת השתל במידה והיה מכוסה,התקנת מבנה ולאחר מכן כתר סופי.

מועד תחילת הטיפול השיקומי תלוי אף הוא במספר גורמים וביניהם סוגי שתלי, איכות וכמות העצם,הצורך בבניית עצם באזור ותוכנית הטיפול הכללית.


המתנה בין השתלת שיניים לחשיפתם

השיטה הידועה של התהליך מתבצעת לרוב בשני שלבים, השלב של השתלת שיניים והשלב של החשיפה, כאשר קיימת תקופה של עד חצי שנה משלב לשלב.

זאת תקופה הנקראת אוסאואינטגרציה שבה נעשה חיבור לעצם, השתל נמצא במצב מנוחה ומתחיל בתהליכי קליטה.

כיום, קיימת נטייה לקצר את הזמן של ההמתנה בין השלב של הניתוח לשלב השיקום. אך עדיין הדבר נמצא בשלבי מחקר אומנם הדיווחים מעודדים, עדיין מומלץ לא לקצר את ההליך שלא לצורך.

במקרים בהם היה צורך בהשתלת עצם או הרמת סינוס יש להמתין שישה חודשים עד לחשיפה.

עוד שיטה (המתאימה עבור שתלים שבעצם "חזקה" באופן יחסי) היא ניתוח בשלב אחד כאשר בשיטה הזו אנחנו "חוסכים" את הניתוח של החשיפה, והשתל מעט בולט מעל החניכיים בתהליך הריפוי. גם השיטה הזו הוכחה כשיטה מוצלחת במקרים מתאימים.

כיום קיימת נטייה לעשות "העמסה מיידית" של שתלים, זאת אומרת שימוש בתותבות או בגשר באופן מידי על השתלים מיד אחרי ניתוח ההשתלה.

אם לא מתוכנן נכון, השיטה הזו עלולה לגרום לכישלון של השתלים. החיבור שבין השתלים אל העצם הינו הליך ביולוגי רגיש וממושך של חיבור של השתל אל העצם. העמסה של השתלים מעצימה את הסיכון מכיוון שחיבור זה עלול להיפגע.


סיבוכים לאחר השתלות שיניים

למרות הדעה הרווחת, תופעות לוואי שלאחר השתלת שיניים הן לא קשות.

לרוב תופעות הלוואי הן מינימאליות מאוד ! יכול להיות מעט נפיחות וקצת כאב אך לא יותר מזה. ככל שהניתוח מורכב יותר ,יהיו יותר תופעות.

לפעמים ישנם גם שינויי צבע של העור בעקבות שטפי דם מקומיים. הנפיחות חולפת לרוב לאחר שבוע לכל היותר, ושינויי הצבע, במידה ויש, מתקיימים עוד בערך שבוע. כמובן שיש לנהוג ע"פ הוראות רופא השיניים לאחר השתלות שיניים.


הסיכונים בטיפול השתלות שיניים

כמו שיש בכל ניתוח, גם בטיפול השתלות שיניים קיימים סיכונים מסוימים עקב הקרבה לאזורים הרגישים שבלסת.

לפני פירוט הסיכונים, חשוב להדגיש שרמת הסיכון כאשר מבצעים השתלת שיניים נמוכה מאוד ואם מתכננים נכון את תהליך השתלת השיניים ע"י הרופא המנתח, תוך כדי שימוש באמצעים של הדמיה מתאימים, כמו CT ,מורידים לרמה זעירה את הסיכון.


לאחר השתלת שיניים

לאכול לפני השתלת שיניים ארוחה קלה. ניתן לקחת מנה ראשונה גדולה של אנטיביוטיקה ,ע"פ הוראות רופא שיניים שתלים, כשלושים דקות לפני תהליך השתלת שיניים.

לקחת למשך כמה ימים את האנטיביוטיקה לאחר השתלות השיניים ע"פ ההוראות שבמרשם ע"י הרופא המטפל. ליטול כדורים נגד כאבים ע"פ הצורך ולפי מרשם הרופא.

48 שעות שאחרי השתלות שינים יש לשטוף היטב את הפה עם תמיסת חיטוי בוקר וערב ,במשך 60 שניות במדויק לפחות במשך שבועיים או אפילו יותר ע"פ הוראות הרופא.לאכול במשך מספר ימים רק אוכל רך. לחזור למרפאה לצורך הוצאת תפרים וביקורות.


שתל דנטאלי לכמה זמן ?

שתל דנטאלי מושתל בפה, סביבה בה חיה ומתפתחת כמות אדירה של חיידקים. שתל ,כמו שן טבעית, חייב להתגונן מפני חדירה ומתקפה יום יומית של חיידקים אלה.אם תחזוקת הפה הביתית והתחזוקה המקצועית (ע"י שיננית אחת לשלושה חודשים) נעשים כראוי, שתל דנטאלי עשוי לשמש אותך שנים רבות. יש לזכור כי אפילו שן טבעית אינה מובטחת לכל החיים ויש לזכור כי שתל הוא תחליף מלאכותי הדורש הקפדה ותחזוקה מיוחדת.


תחזוקת שתלים דנטאליים

ה-שתל כפי שידוע לכל הוא תחליף דמוי שן אשר דורש הקפדה מיוחדת על היגיינת הפה. הקשר שבין חניכיים לבין שתל דנטלי רגיש יותר מאשר בין חניכיים לשן הטבעית ומכאן התחזוקה חייבת להיות אופטימאלית בכדי להגן מחדירת חיידקים.לאחר השתלות שיניים, יש להגיע למרפאה אחת למספר חודשים בהתאם למצב המטופל בכדי להשלים את פעולת הניקיון לאחר השתלות שיניים.


כמה עולה השתלות שיניים?

השתלת עצם
מחיר – 2,500-2,700 ש"ח

הרמת סינוס שתי צדדים
מחיר – 15,000-17,000 ש"ח

השתלת שתל מסוג דנטטוס
מחיר – 2,400-2,500 ש"ח

החלקת רכס
מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

ביופסיה
מחיר – 2,000-2,100 ש"ח

פרוטאין אמדוגיין
מחיר – 1,500-1,600 ש"ח

פריוצ'יפ
מחיר – 200-250 ש"ח

ט.ל.ח

 

עדכונים אחרונים
אתר שירות 10
נותן לך מחיר 10!
מלאו טופס בקשה להצעת מחיר וקבלו תוך דקות עד 3 הצעות מחיר מבעלי מקצוע מומלצים