טיפול שיניים - מתייעצים, משווים וחוסכים

טיפול שיניים

מחפש טיפול שיניים ?

ברוכים הבאים לאתר שירות 10. כאן תוכלו לבצע השוואת מחירים ולקבל הצעות מחיר ממרפאות שיניים מובילים מכל חלקי הארץ.

השאירו את פרטיכם באתר ונציגי ייעוץ יחזרו אליכם בהקדם האפשרי עבור טיפולי שיניים.

המדריך הקצר עבור טיפולי שיניים

תחום רפואת השיניים נחשב יחסית לפרוץ וכך גם טווח המחירים המשתנה והרחב. לכן, כדאי לחפש באינדקס המקצועי רופאי שיניים מומחים ומנוסים, בעלי תעודה מקצועית, או לפנות אל מרפאות שיניים מומלצות.

כדאי לטפל בשיניים בזמן ולא להזניח את הפה. הזנחה תגרור הוצאות כבדות, טיפולי שיניים יקרים ולעיתים כואבים, וסכנות אחרות.

כדאי לדעת כי תחום רפואת השיניים בארץ מתפתח במהירות וכיום ניתן ליהנות ממגוון טיפולים מתקדמים שנועדו להעניק לכם את החיוך המושלם. בנוסף, אם יש לכם פוביה מרופאי שיניים הרי ניתן לעשות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה.

למידע מורחב לחצו על מדריך הטיפים בנושא רופאי שיניים

 

חיוך יפה ובריא

לחיוך יפה ומושלם יש השלכות רבות על חיינו. חיוך עם פה מלא שיניים לבנות תורם לדימוי ולביטחון העצמי שלנו. בעוד טיפול תקופתי אצל שיננית עוזר לשמירה על פה נקי ובריא כדאי לבקר גם אצל רופאי שיניים מקצועיים על מנת להימנע מבעיות מורכבות כמו עששת, חורים, טיפולי שורש ועקירות שיניים.

במקרים מסוימים עלינו לפנות לרופא שיניים מקצועי על מנת לקבל טיפולים כגון: הרמת סינוס שני צדדים, טיפול שורש כירורגי, שתלים דנטלים, כרים על שתלים וכו'.

במקרים קיצוניים בהם נדרש שיקום פה כדאי לפנות רק לרופאים מומחים או מרפאות שיניים מתמחות ומקצועיות בתחומן.

במידה ואתם זקוקים לשירותי יישור שיניים או השתלות שיניים כדי ליהנות מפה מושלם יש לפנות לרופאים המתמחים בנושא זה.

למידע מורחב לחצו על מדריך שיקום הפה


להקפיד על צחצוח שיניים

מעניין לדעת כי הרגלי צחצוח השיניים של ישראלים רבים אינם נכונים. יש לדעת כיצד לבחור מברשת שיניים וכיצד לשמור על היגיינת הפה.

ביקור אצל שיננית או רופאי שיניים מקצועיים יספק לכם מידע והסברים כיצד להקפיד על צחצוח שיניים נכון ואיך לשמור על חניכיים בריאות.

הרגלי שתיית אלכוהול, עישון סיגריות ותזונה לקויה גורמים למחלות שונות ולהצהבת השיניים. כדי ליהנות משיניים לבנות ניתן לבצע הלבנת שיניים ויש מגוון שיטות וחומרים. אחת השיטות הפופולאריות הינה ציפוי שיניים למינייט או ציפוי שיניים עם חרסינה מסוג לומינירס.

כדאי לקבל ייעוץ במרפאת השיניים, להשוות מחירים, לקרוא מידע באינטרנט ורק אז להחליט.


שיניים ישרות – לא רק לילדים

כיום גם מבוגרים רבים פונים לטיפולי יישור שיניים. אם כשהייתם צעירים לא טיפלתם בנושא הרי יש שיטות מתקדמות וקשת טיפולים ואפשריות רחבה כגון: גשר עם קוביות שקופות, גשר ליישור המודבק בחלק הפנימי של השיניים, ברקטים מחרסינה ועוד.

אמנם רוב המטופלים הינם בני נוער וכדאי לטפל ביישור השיניים בגיל הבגרות כדי למנוע בעיות מורכבות יותר בגיל מאוחר אך עדיין ישנם טיפולים חדשניים למבוגרים, וניתן להשלים את הפער, וליהנות משיניים מיושרות ויפות בכל גיל.

למידע מורחב לחצו על מדריך יישור שיניים


התמחות בטיפולי שינים לילדים

יש רופאי ומרפאות שיניים המתמחים בנושא טיפולי שיניים לילדים. ילדים רבים מפחדים מרעש המכשירים השונים וממראה הרופא ולכן כיום יש מרפאות שיניים רבות המציעות הרדמה באמצעות גז צחוק.

טיפולי שיניים לילדים ניתן לעשות עם גז צחוק וכך לעזור לילד להתגבר על הפחד ולהימנע מהזנחת הפה והשיניים. מדריך זה נועד לעזור לכם לבחור רפאי שיניים ולהבין כמה עולה טיפול שיניים לילדים.

חשוב להקפיד על היגיינת הפה ובריאות החניכיים והשיניים בקרב ילדים. הרגלי צחצוח נכונים מגיל צעיר והקפדה על ביקור אצל רופאי שיניים לפחות פעמיים בשנה תימנע את הצורך מבעיות מסובכות, מהזנחת הפה והשיניים ומבעיות וספות המתעוררות בעקבות כך, לרבות נושא הדימוי העצמי בגיל ההתבגרות.

רופאי שיניים לילדים מציעים לרוב מרפאות שיניים מעוצבות עם גוונים רכים, משחקים שונים וגישה ידידותית לילד תוך מתן הסברים ושיתוף פעולה עם הילד והבנת צרכיו ופחדיו.

פנקטומי, טיפולי שיניים לילדים

אפיסקטומי, טיפול שורש כירורגי


השתלות שיניים – אפשר גם ביום אחד

כדי להשלים שיניים חסרות ניתן לפנות לרופא שיניים המתמחה בנושא השתלות שיניים. רופא שיניים מומחה שתלים יבדוק האם ניתן לבצע השתלות בפה של הלקוח או שמא עליו להסתפק עם שיניים תותבות או השתלת שן תותבת.

השתלות שיניים הן תחום מורכב ההולך ומתפתח וכיום יש רופאי שיניים המציעים טיפול ביום אחד. במקום לבקר במרפאה מספר פעמים ניתן לבקש טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ורופא השיניים והצוות שלו יבצעו את כל הטיפולים הנדרשים לפני ההשתלה, כגון תיקון חורים, סתימות, השתלת עצם והתקנת השתלים.

מי שמבקש להחליף שיניים תותבות בשתלם דנטלים יכול לבצע אך הוא טיפול ביום אחד על מנת להימנע מפה ללא שיניים.

כאשר בוחרים רופא שיניים המציע התקנת שתלים חשוב לפנות רק לרופאים מקצועיים ומנוסים. התחום מורכב ודורש ידע וניסיון רב, וכמו כן יש מגוון שתלים דנטלים מחומרי גלם שונים ושיטות השתלה מגוונות. כדאי לפנות למספר רופאים או מרפאות שיניים על מנת לקבל ייעוץ, הצעת מחיר והמלצות ורק אז לבחור ברופא, בסוג השתלים ובשיטת הטיפול.

למידע מורחב לחצו על מדריך השתלות שיניים


כתרים לשיניים – מגוון אפשרויות

רופאי שיניים מציעים כתרים על שתלים מחומרי גלם שונים ובמחירים מגוונים. בנוסף, כדי להשלים את מבנה השן לאחר טיפול שורש או במרה בו השן נסדקה או נשברה ניתן להתאים כתר לשן על מנת לשמור על האסתטיקה של הפה והחיוך.

יש מגוון סוגי כתרים והשכיחים ביותר הם כתר זרקוניה המעניק מראה דומה לשיניים הטבעיות, כתר אינצרם, כתר רנסנס וכן כתר חרסינה או כתר ויניר. מחירי הכתרים שונים בהתאם לחומר הגלם ומורכבות העבודה ולכן כדאי להשוות מחירים ולקבל מספר הצעות מחיר.

כאמור, למגוון טיפולי שיניים מחירים שונים ולכן אין למהר ולהחליט בנושא הכתרים או טיפולים אחרים וכדאי לקבל מספר הצעות מחיר לאחר פגישת ייעוץ בקליניקה של רופא השיניים.


מחירון טיפולי שיניים

לא ניתן לקבוע מראש את עלות הטיפול אלא רק לאחר בדיקה אצל רופא השיניים. באתרי האינטרנט ניתן לקבל מושג כללי לגבי עלויות הטיפולים השונים, כגון יישור שיניים , עקירת שיניים, סתימות, טיפולי שורש, השתלות שיניים וכדומה. בגלל ריבוי שיטות הטיפול ומגוון חומרי הגלם לא ניתן להעריך מראש מהו התקציב הנדרש לטיפול לו אתם זקוקים.

כיום, נהוג לפנות למספר מרפאות שיניים ורופאים על מנת לקבל הצעות מחיר, לרוב לטיפולים היותר מורכבים. בנוסף, אם רכשתם ביטוח שיניים מחברת ביטוח תוכלו לקבל רשימה של רופאי שיניים ומרפאות בפריסה ארצית רחבה ולקבל טיפולי שיניים במחיר נמוך יותר.

אם רכשתם שירותי בריאות נוספים (שב"ן) מקופת החולים הרי אתם זכאים לשתי בדיקות תקופתיות בחינם, לטיפול אצל שיננית פעם בשנה ללא עלות, לכיסוי הוצאות טיפול לתיקון חורים בשיניים ולרוב גם טיפול עקירה וכתר אחד בחינם.

יש להשוות מחירים, לבקש הצעות מחיר, לקבל המלצות מחברים ומבני משפחה וכדאי להיעזר באתר באינטרנט על מנת לקרוא על רופאים מקצועיים ומוכשרים המציעים מחירים הוגנים.

למחירון מלא עבור טיפולי שיניים לחצו כאן


טיפולי שיניים – מושגים ברפואת שיניים

טיפולי שיניים משמרים

הגורם המשותף והאחראי לבעיות שיניים, בעיות חניכיים או עששת הוא רובד השיניים (פלאק), זהו חומר לבנבן רך, דביק ושקוף במעטפת השן וברווח שבין השן לחניכיים, מורכב ממצבור של חיידקים המתרבים בתוך שיירי המזון (בעיקר בפחמימות סוכרים).

חיידקים מסוימים החיים בתוך רובד השיניים יכולים להפוך את הסוכרים לחומצה. כאשר באה השן במגע הדוק עם הרוק היא גורמת להרס הזגוגית ונוצר חור הגורם לתהליך מחלת עששת וריקבון השן וכן פגיעה בחניכיים.

חשיבותם של טיפולי שניים משמרים היא גבוהה וזאת על מנת למנוע ובמידת הצורך להקטין את מעבר טיפולי שיניים מורכבים והיקרים בעתיד.


טיפול שיניים להסרת אבנית

מטרת טיפול זה היא להסיר את רובד הפלאק וכל החומרים המצטברים על פני משטחי השיניים ולמנוע מחלות חניכיים, דלקת חניכיים ,עששת וגם מחלות שיניים אחרות.

תדירות טיפולי שיניים משתנה מאדם לאדם ותלויה ביעילות ובמאמץ המושקע על ידו לקיום היגיינה טובה של הפה. השומר על היגיינה נאותה של הפה ,יסתפק בטיפול שיניים זה אחת לשנה.

טיפול שיניים לצורך הסרת אבנית אורך כ-30 דקות ובו מסירים את האבנית, את שיירי המזון ורובד השיניים מכל משטחי השיניים בעזרת מכשור ידני ו/או חשמלי. טיפול שיניים זה כמובן נעשה ע"י שיננית . שמירת היגיינה פחות טובה מחייבת טיפול שיניים אחת לחצי שנה.

כמה עולה שיננית?

טיפול בודד אצל שיננית – 200-300 ש"ח

 

סתימות

תהליך העששת הוא בלתי פוסק ופוגע תחילה בזגוגית השן. פניה לרופא שיניים בשלב זה, מאפשרת לעצור את התהליך ההרסני ולתקן את הפגם שנוצר בזגוגית, ע"י טיפול שיניים שבו מבצעים ניקוי האזור הנודע ומילוי החלל שנוצר בסתימה. אם אין מטופלים בהקדם בעששת, מתקדם התהליך לתוך עומק השן לשכבה שמתחת לזגוגית הנקראת שנהב (דנטין) שהינה שכבה רכה יותר מן הזגוגית ולכן מתקדמת העששת בה ביתר מהירות.

בשלב זה מתחילים לחוש ברגישות לקור ולחום. אל תהסס, פנה מיד לרופא השיניים. בשלב זה הטיפול הנחוץ הינו סתימה. רופא שיניים ינקה את האזור הנגוע בעששת בשן ועם הסיום הכנת החלל לסתימה, יניח על רצפת החלל שנוצר בתוך הדנטין מצע שישמש חייץ בידוד אשר נועד לבודד את האזור מגירויים של חום וקור או גירויים כימיים. לאחר מכן ימלא הרופא במהלך טיפול שיניים את החלל בשכבת חומר הסתימה (תלוי איזה סתימה "שחורה" או "לבנה").שימלא כראוי את חלל השן.

סתימה מרוכבת לבנה

טיפול זה מהווה במקרים רבים תחליף לביצוע כתרים בשיני החזית ונעשה בטכניקה חדשנית אשר מאפשרת שיקום ושיחזור שן בעזרת חומרים מורכבים, המאפשרים גם התאמת צבע הסתימה לצבע השן.

כמה עולה סתימות?

סתימות מסוג אונליי
מחיר – 1,600-1,800 ש"ח

סתימה מחרס (חרסינה)
מחיר – 400-450 ש"ח

סתימה אלמגם (משטח אחד)
מחיר – 200-225 ש"ח

סתימה אלמגם (שתי משטחים)
מחיר – 250-270 ש"ח

סתימה אלמגם (שלושה משטחים)
מחיר – 300-350 ש"ח

סתימה קומפוזיט שן אחורית
מחיר – 400-500 ש"ח


טיפולי שורש

דחיית הביקור במרפאת השיניים תאפשר לעששת להמשיך לפעול ולהעמיק את חדירתה והתפשטותה עד שתגיע אל מוך השן (עצב השן) העלול לגרום לתהליך דלקתי מסביב שורש השן.

העששת מביאה עמה חיידקים המפרישים רעלים וחומצות, אשר פוגעים וגורמים לדלקת והרס לתאים ומוות לרקמה החיה. תהליך זה של טיפול שורש בשן מלווה בכאבים חזקים ובלתי נסבלים. בשלב זה של דלקת מוך השן אין עוד אפשרות לטפל ע"י סתימה בשן.

לאחר שאובחנה בצילום חדירת עששת למוך השן, יש להרדים את האזור, לחדור לשן עד חלל המוך, לנקות את התעלות ולסלק את הרקמות המזוהמות, לסתום היטב את התעלות לכל אורכן ולסתום מחדש את חלל השן אין ספק כי טיפול שיניים מסוג זה גורם כאבים חזקים .

שן שעברה טיפול שורש אינה חיה עוד (אין בה עצבים וכלי דם ועל כן אינה מגיבה כלל).

השן אינה מקבלת אספקה של דם ומזון ובהמשך הזמן תאבד חלק מהחומרים האורגנים שבה. לאחר טיפול שורש השן חסרת גמישות ועמידות בפני שבירה, שן זו עלולה להשחירובמשך הזמן ויתחיל תהליך התפוררות השן.

חידוש טיפול שורש

שן שעברה טיפול שורש בעבר ומתגלה בה תהליך דלקתי יש להוציא את טיפול השורש הישן לנקות את התעלות ולבצע סתימת שורש חדשה.

כמה עולה טיפול שורש?

טיפול שורש ב: 4 תעלות
מחיר – 900-1,000 ש"ח

טיפול שורש ב: 3 תעלות
מחיר – 800-900 ש"ח

טיפול שורש ב: 2 תעלות
מחיר – 700-800 ש"ח

טיפול שורש בתעלה אחת
מחיר – 700-800 ש"ח

חידוש טיפול שורש ב: 4 תעלות
– 1,100-1,200 ש"ח

חידוש טיפול שורש ב: 3 תעלות
מחיר – 950-1,050 ש"ח

חידוש טיפול שורש ב: 2 תעלות
מחיר – 850-990 ש"ח

חידוש טיפול שורש בתעלה אחת
מחיר – 800-900 ש"ח

הוצאת מבנה של טיפול שורש
מחיר – 300-350 ש"ח

הוצאתהסרת חוטים בטיפול שורש
מחיר – 300-400 ש"ח

 

אפיסקטומי

משמעותו של טיפול שיניים זה הוא כריתת חוד השורש הנגוע בדלקת וסילוק הרקמה החולה מסביבו.

טיפול שיניים זה מתבצע כאשר נכשל טיפול שורש ולא נראה סיכוי להשיג תוצאות טובות יותר בחידוש טיפול השורש, או כאשר יש לשן תהליך דלקתי בקצה השורש.

טיפול שיניים זה נפוץ במיוחד בשיניים שכבר שוחזרו ע"י מבנה וכתר ואין אפשרות לחדש את טיפול השורש, או בשן שתעלות השורש נמצאות בכיפוף גדול , דבר שימנע ביצוע טיפול שורש מושלם.

תהליך הביצוע בטיפול כולל צילום אבחון רנטגני לקביעת צורך בטיפול, בצילום זה נבחין בחלל שחור מסביב לחוד השורש. זוהי דלקת שנגסה בעצם האוחזת את קצה השורש .הרופא יפתח את רקמת החניכיים באזור זה .ירכז את הרקמה הדלקתית באזור וכן יקטע את חוד השורש הנגוע,יסתום מחדש את תעלות השורש באם נפתחו.לאחר ניקיון האזור יתפור מחדש את אזור החניכיים.

כאשר טיפול השיניים הושלם כראוי ,נוכל לאבחן בצילום רנטגני לאחר זמן ,כי במקום הכתם השחור, יחזור האזור להיות לבן יותר, דבר המעיד כי החלל מתמלא עצם מחדש והאזור מתרפא.

כמה עולה טיפול אפיסקטומי?

אפיסקטומי, טיפול שורש כירורגי
מחיר – 1,500-1,600 ש"ח


המיסקציה

קיטוע השורש הנגוע וביתור השן לרבות הכותרת.

תהליך חיצוי והוצאת חלק ממנה נקרא המיסקציה והוא נעשה לאחר אבחון הצורך ואיתור הנגע בצילום רנטגן שיניים . טיפול שיניים זה נעשה לרוב בשיניים טוחנות בלבד ,להם מספר שורשים.

כמה עולה טיפול המיסקציה?

המיסקציה, אמפוטציה של השורש
מחיר – 500-800 ש"ח


הקצאת שורשים

טיפולי שיניים שמטרתם היא הסרת הרובד הבקטריאלי, האבנית וצמנטום פגוע ממשטחי השורש. טיפול שיניים זה יכול להיות טיפול שיניים סופי בשלבים שונים וכן חלק מפעולה לפני כירורגיה.

הקצאת שורשים הינה הכרחית במניעה ותחזוקה שוטפת. פעולה זו הינה קשה ולוקחת זמן.יכולה להתבצע בחלקים בכל הפה , יכולה להיות אפשרות לחזור עליה ונדרשת הרדמה מקומית.

כמה עולה טיפול הקצאת שורשים?

גרידת חניכיים, הקצאת שורשים (רבע פה)
מחיר – 400-800 ש"ח


מבנה ישיר

בטיפול זה מבריגים בורג מיוחד לתוך תעלת השורש, כאשר מסביב ראש הבורג בונים ומשחזרים את הכותרת בעזרת חומרי סתימה.


מבנה יצוק

בהעדר כותרת שן הפתרון הינו יציקת מתכת המשחזרת את כותרת השן כאשר יציקה זו מסתיימת בפין המוחדר לתוך תעלת שורש השן. יציקה זו תהווה בסיס עליו יונח הכתר בהעדר כותרת שן.

כמה עולה מבנה יצוק או ישיר ?

מבנה יצוק
מחיר – 900-1,000 ש"ח

מבנה לשתל בעל כיפה כדורית
מחיר – 900-1,000 ש"ח

מבנה לשתל מסוג קולצר
– 600-700 ש"ח

מבנה מסוג אמלגם
מחיר – 500-600 ש"ח

פליפר
מחיר – 1,000-1,100 ש"ח

מבנה מסוג פייברפוסט
מחיר – 800-1,000 ש"ח

מצמד מדויק
מחיר – 1,500-1,700 ש"ח

מבנה לשתל מוברג
מחיר – 900-1,100 ש"ח


כתרים

על רופא השיניים להוריד חומר מהשן מכל צדדיו (ע"י השחזת השן) בעובי שיהיה דומה לעובי הכתר שיכסה את השן.בתום טיפול השיניים יעביר הרופא המטפל את המידה המדויקת לטכנאי השיניים וזאת על מנת לבנות מעטפת מתכת והתאמת צבע הציפוי כנדרש. לאחר קבלת הכתר יודבק הכתר או הגשר לשן.

רופא שיניים חייב להקפיד כי שולי השן חובקים את קן החניכיים ומונעים ככל האפשר מרווח בין כתר לקו חניכיים. מרווח בנקודת החיבור יגרום לעששת ,דלקת חניכיים ומחלות חניכיים שונות באזור צוואר השן. צילום הכתר בסיום התקנתו מאפשר לראות את טיב ההתקנה ואיכות טיפול בשיניים.


כתר ויניר או ויניר פורצלן

כתר וניר העשוי ממתכת המצופה בחזית מחומר בצבע השן העשוי משרף אקריל. יתרונם של כתרים מויניר הם בחוזקם הרב. כתר ויניר במיוחד נדרש בשיניים טוחנות שעליהן מופעל לחץ טחינה רב.

כתר חרסינה

כתר חרסינה הנפוץ ביותר עשוי אף הוא ממתכת מצופה חרסינה, הכתר אסטטי יותר אולם החרסינה שבירה יותר.

כמה עולה כתרים?

כתר מסוג זרקוניה
מחיר – 3,500-4,000 ש"ח

כתר מסוג אינצרם
מחיר – 2,000-2,200 ש"ח

כתר מסוג רנסנס
מחיר – 2,000-2,200 ש"ח

כיפה ממתכת
מחיר – 1,500-1,650 ש"ח

חיתוך כתרים או גשרים
מחיר – 200-250 ש"ח לשן


גשר

כשמו כן הוא, הגשר נתמך משני צידו ע"י עמודים (שן מאחזת בכל צד).

גשר הוא שחזור המשלים שן או שיניים חסרות והוא מחובר באופן קבוע לשיניים המאחזות משני צידיו. הגשר מודבק באופן קבוע. גשרים ארוכים הבאים לשחזר מחסור רצוף יותר משלוש שיניים ישאו עומס רב בזמן הלעיסה ועלולים להישבר.
העומס הרב נופל גם על השיניים המאחזות אותו, דבר העלול לגרום לקריסת הגשר.

כמה עולה גשר?

עלות גשר בשיניים
מחיר – 2,100-2,300 ש"ח


עקירות

הצורך בעקירת שיניים נובע לרוב מרשלנות בתחזוקת הפה ,אי ביצוע טיפול שיניים במועד ואי הופעה לביקור תקופתי אצל רופא השיניים. בעוד תהליך העששת פועל וחודר דרך שכבות השן וממשיך להתפשט דרך תעלות השורש (כזכור, כאן כבר חשים כאבים חזקים), כניסת העששת דרך תעלת השורש תגיע עד לעצם ותיצור בה דלקת המחייבת לעיתים עקירת השן.

סיבה נוספת לעקירת שן יכולה לנבוע מסיבה פריודנטית שגרמה לאובדן עצם האוחזת את השן.

תהליכים אלו מאובחנים בצילום רנטגן לפני עקירת שן ופעולות העקירה כוללות הרדמת האזור וחילוץ השן באמצעות מכשיר עזר.

עקירה כירורגית

עקירה כירורגית נבדלת מעקירה רגילה, הואיל ואין לשן כותר ונותר רק השורש תקוע בעצם הלסת, או שן בעלת שורשים מעוקמים ומפותלים, על כן יבוצע חיתוך בחניכיים עד לחשיפת השורשים, על מנת לתת נקודת אחיזה לכלי העזר החולץ.

כמה עולה עקירות?

עקירת שן
מחיר – 350-400 ש"ח

עקירת שורש
מחיר – 800-850 ש"ח

עקירת שן בינה
מחיר – 800-850 ש"ח

עקירת שן בינה "כלואה"
מחיר – 850-900 ש"ח

עקירה כירורגית + תפרים
מחיר – 300-500 ש"ח


צילומי שיניים

ישנם סוגים שונים עבור צילומי שיניים. רופא שיניים לפני כל סוג טיפול יבצע סקירה רחבה עד כמה שניתן עבור מתן תוכנית טיפול שיניים.

צילום פריאפיקאלי

צילום חוד השורש המיועד לקבל תמונה של קבוצת שיניים (כ-3 שיניים) לכל אורכן, כלומר כותרות השיניים והשורשים. צילום זה מכיל את כל המידע הרנטגני הדרוש לרופא השיניים לצורך אבחנה וטיפול בתנאי שהוא קריא.

צילום נשך

בצילום זה מקבלים תמונה של כותרות השיניים העליונות והתחתונות באחד מצידי הפה. הצילום מיועד לגילוי עששת בין השיניים.

צילום סטטוס

כדי לקבל תמונה רנטגנית מושלמת של כל השיניים דרושים כ-14 צילומים פריאפיקאלים בתוספת שני צילומי נשך. סדרת צילומים זאת נקראת סטטוס ומיועדת להיות עזר לקביעת תוכנית טיפול שיניים כוללנית.

צילום פנורמי

בצילום הפנורמי מתקבלת תמונה לצורכי סקירת מבנה הלסתות, מיקום השיניים, מפרקים, סינוסים וגבה העצם המכתשית.

כמה עולה צילומי שיניים?

צילומי שיניים – סטאטוס
מחיר – 170-190 ש"ח

צילום CT לסת מלאה
מחיר – 550-600 ש"ח

צילום CT רבע לסת
מחיר – 350-400 ש"ח

צילום פנורמי
מחיר – 140-150 ש"ח

צילום נשך
מחיר – 30-50 ש"ח

צילום צפלומטרי
מחיר – 100-150 ש"ח

צילום M.R.I
מחיר – תלוי בהפניית הרופא

ט.ל.ח

 

עדכונים אחרונים
אתר שירות 10
נותן לך מחיר 10!
מלאו טופס בקשה להצעת מחיר וקבלו תוך דקות עד 3 הצעות מחיר מבעלי מקצוע מומלצים