שיננית - מתייעצים, משווים וחוסכים

שיננית

מחפש שיננית ?

ברוכים הבאים לאתר שירות 10. כאן תוכלו לבצע השוואת מחירים ולקבל הצעות מחיר ממרפאות שיניים מובילים מכל חלקי הארץ.

השאירו את פרטיכם באתר ונציגי ייעוץ יחזרו אליכם בהקדם האפשרי עבור שיננית.

ניקוי שיננית

ניקוי שיניים על בסיס יומיומי הוא חשוב במיוחד, בנוסף קיים צורך להקפיד על טיפול משלים בתדירות של אחת לחצי שנה, טיפול זה הוא למעשה ניקוי עמוק יותר של השיניים והוא מתבצע על ידי השיננית. ניקוי שיננית הוא למעשה "צחצוח" ייסודי של השיניים מתוך מטרה להסיר את כל שכבות הפלאק והאבנית המצטברות על השיניים.


ניקוי שיננית – למה צריך את זה

חוק הייסוד בשמירה על השיניים, הוא הקפדה על צחצוח לפחות פעמיים ביום בבוקר ובערב. ככל שמתבגרים הליך השמירה על ההיגיינה הדנטלית הופכת להיות מורכבת יותר והיא מחייבת שימוש בחוט דנטלי, ניקוי באמצעות קיסמים מיוחדים, שטיפות פה ועוד.

כל אלו יסייעו להסרת שאריות מזון ושמירה על פה נקי יותר. אך שמירה על השיניים מחייבת הימנעות משכבת הפלאק המצטברת על השיניים. עם הזמן, שכבה זו חודרת אל רקמת השן וגורמת להיווצרות חורים. זאת הסיבה שבגללה לפחות אחת לחצי שנה יש צורך בהתערבות מעמיקה יותר במטרה להסיר את שכבת הפלאק, כאן נכנסת השיננית לתמונה.


ניקוי שיננית מה עושים שם?

אנשים רבים נרתעים מטיפול השיננית מתוך מחשבה שמדובר בטיפול מרתיע ולא נעים. במהלך הטיפול עוברת השיננית על כל השיניים ובדגש על החריצים והחיבור בין קו השיניים לחניכיים, במטרה להסיר את שכבת הפלאק.


הניקוי מתבצע בשלושה שלבים

בשלב הראשון של ניקוי שיננית עוברת השיננית על השיניים עם מה שנראה כמו קיסם מתכת. באמצעות קיסם זה מוציאה השיננית (לפחות בצורה חלקית) את שכבת הפלאק המצטברת בין החריצים.

בשלב השני מנקה השיננים את השיניים עם זרנוק מים עדין וממוקד כשבראשו חוד הנכנס בין חריצי השיניים וקו החניכיים. מכשיר זה משמש גם את רופא השיניים בעיקר בניקוי לפני סתימת חורים.

בשלב השלישי עוברת השיננית על השיניים עם משחת שיניים בעלת אחוז בסיס גבוה בכדי להבריק את השיניים ולשמור על שיניים נקיות לאורך זמן.


ניקוי שיננית – זה כואב?

טיפול השיננית אינו טיפול נעים וככל שיש בשיניים שכבת פלאק גדולה יותר הטיפול הופך להיות פחות נעים. יש מטופלים שמעדיפים ליטול משכך כאבים לפני הטיפול כדי להרגיש פחות את הכאב במהלך הטיפול.

חשוב לציין כי ניקוי שיננית אינו צריך לכאוב באופן חריג במיוחד. במידה ואתם חשים כאב במהלך הטיפול חשוב להפסיק את הטיפול ולהודיע לשיננית.


הקצעת שורשים – מה זה בכלל?

לעיתים, במיוחד לאחר שנמנעים מניקוי שיננית במהלך תקופה ארוכה, מצטברת שכבת פלאק בין רקמות החניכיים.

מדובר בחלק העמוק יותר הקרוב לשורשי השיניים. פעולה זו היא למעשה פעולה דומה לפעולת ניקוי שיננית, רק שהפעם הניקוי מתבצע בהרדמה מקומית.

טיפול הקצעת שורשים הוא טיפול כואב יותר. חשוב להיות מוכנים לכך שבמהלך הטיפול החניכיים מדממות יותר מהרגיל. הקצעת השורשים מתבצעת על ידי רופא השיניים בלבד.


מה זה כפות פלואריד?

מומחים גילו כי שימוש בפלואוריד מסייע לציפוי השיניים ובשמירה על שכבת ההגנה של השיניים לאורך זמן. בדרך כלל נהוג לצפות את השיניים בסד הממולא בחומר פלואריד למשך כמה דקות. פעולה זו מייצרת שכבה השומרת על השיניים. לאחר פעולה זו אין לאכול ולשתות במשך שעה שלמה.


כל כמה זמן חשוב לעשות ניקוי שיננית?

מומלץ להקפיד על ניקוי שיננית אחת לחצי שנה, לאחר הקצעת שורשים יש להקפיד על ניקוי שיננית אחת לשלושה חודשים.


כמה עולה שיננית?

טיפול אחד אצל שיננית
מחיר – 150-300 ש"ח

טיפול אחד אצל שיננית במקרה של ביטוח מושלם – *ללא תשלום

* המחיר לטיפול זה משתנה ואינו קבוע.

* במקרה של ביטוח מושלם יש לבדוק האם יש לכם אפשרות לטיפול אחד בשנה ללא תשלום.

ט.ל.ח

 

עדכונים אחרונים
אתר שירות 10
נותן לך מחיר 10!
מלאו טופס בקשה להצעת מחיר וקבלו תוך דקות עד 3 הצעות מחיר מבעלי מקצוע מומלצים